Kątowniki nierdzewne

Używa się ich na budowach i w czasie remontów, przydają się też majsterkowiczom w przydomowych warsztatach. Kątowniki nierdzewne to jeden z najbardziej uniwersalnych wyrobów hutniczych powstających ze stali. Mają różne kształty i wymiary - w Luxmetal oferujemy modele równoramienne zimnogięte i gorącowalcowane.

Kwadratowe kątowniki zimnogięte

Są to kształtowniki powstające w wyniku obróbki plastycznej bez udziału wysokich temperatur. W trakcie tego procesu stal zmienia swoje właściwości mechaniczne - staje się gęstsza, a tym samym mocniejsza, sztywniejsza i bardziej wytrzymała. Zimnogięte profile nierdzewne mogą mieć różne wymiary oraz kształty: w naszej ofercie dostępne są tzw. kątowniki równoramienne kwadratowe.

Tego typu elementy stalowe znajdują zastosowanie w różnych dziedzinach. Ze względu na swoją wytrzymałość zimnogięte profile prefabrykowane wykorzystywane są głównie w celach konstrukcyjnych, gdyż znacznie skracają czas pracy ekip budowlanych. Z ich pomocą szybko powstają hale produkcyjne, magazyny, wiaty czy różnego typu pomieszczenia gospodarcze. Kształtowniki ze stali nierdzewnej to również doskonały komponent do budowy ogrodzeń czy ścianek działowych.

Kątowniki nierdzewne

Równoramienne kątowniki gorącowalcowane

Tego typu profile wytwarzane są w hutach w wyniku podgrzania stali do temperatury sięgającej 1000°C. W czasie procesu walcowania na gorąco metal nie zmienia swojej struktury i pozostaje jednorodny na całej powierzchni.

W związku z tym te kształtowniki nierdzewne cechują się bardzo dużą wytrzymałością, a zarazem plastycznością. Co istotne można je również w późniejszym czasie poddawać dalszej obróbce plastycznej. Równoramienne profile gorącowalcowane wykorzystuje się do budowy odpornych na odkształcenia konstrukcji, a także m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, stoczniowym i kolejowym.

Kątowniki nierdzewne - wymiary dostępne w Luxmetal

W naszej ofercie znajdziecie Państwo profile z atestem DIN 17440/EN 10088 oraz DIN EN 10204 (50049). Produkty walcowane na gorąco mają wymiary od 15x15x2,0 mm do 180x180x20,0 mm i długość od 5 do 7 m. Z kolei równoramienne kształtowniki zimnogięte są dostępne w rozmiarze 20x20x3,0 mm do 60x60x6,0 m i długości ok. 6 m.

kątowniki nierdzewne równoramienne

 
Kontakt: LUX METAL Marek Florczyk - ul. Bychowska 55, 04-536 Warszawa | tel. kom.: 501 337 483
 
projekt i wykonanie: webmania - strony internetowe warszawa